Alban Skenderaj - Jolie

Written by: Alban Skenderaj
Producer: Lorenc Aliaj
Available on:
Spotify: open.spotify.com/album/0i0oGt5QfsyjNVFUCMU7G0
iTunes: music.apple.com/us/album/jolie-single/1548132694?ls=1&app=itunes
acromaxmedia.lnk.to/Jolie
JOLIE
Nje shikim si Mona Lisa
befas ti ma dhe
Une si nje “Alien i ligjshem” ne Champs Elysees
Dhe nje moment mu duk vertete sikur jetoja ne nje film
Nata me e bukur qe mbaj mend
Por kur i cela syte vec gjeta mbi jastek nje trendafil
dhe mbi leter shkruar emrin tend
Oh Jolie! Jolie! Ku je Jolie?!
Jolie! Jolie! Ku je Jolie?!
Syte blu, floket me rrica
Pa fryme me la
Elegancen nga Franca
Zjarrin nga Afrika
Ishte nje nate asgje shume me kot vetes i perseris
S’di pse te kerkoj ty ne cdo kend
U be nje jave qe endem rrugeve si i marre neper ne Paris
Ende duke thirrur emrin tend
Oh Jolie! Jolie! Ku je Jolie?!
Jolie! Jolie! Ku je Jolie?!
Asnje mbiemer dhe asnje adrese
Sikur nje foto ta kisha nga ti
Dhe endem si marre neper Paris
Dhe pse e di qe eshte cmenduri
Oh Jolie! Jolie! Ku je Jolie?!
Jolie! Jolie! Ku je Jolie?!

Σχόλια

 1. Rako Gjini

  Rako GjiniΠριν 11 λεπτά

  kenga Jolíe eshte shume e bukur Alban. Te dua shume❣

 2. Miranda Ozuni

  Miranda OzuniΠριν 4 ώρες

  O Jolie Jolie Jolie ku je Jolie 😍😍ja ku jam 🤪🙈

 3. Az Az

  Az AzΠριν 17 ώρες

  Kenge super ,bravo

 4. Edouard Désert

  Edouard DésertΠριν 18 ώρες

  Cest une des meilleure musique au monde

 5. Donika Xhakani

  Donika XhakaniΠριν 20 ώρες

  Je I pa aritshem bravo na kenaq sa here te degjojme ❤

 6. Nails by me

  Nails by meΠριν ημέρα

  Ja edhe një perlë e shtuar në thesarin e këngëve të tua Mrekulli 👍

 7. Abs C

  Abs CΠριν ημέρα

  Great tune 👍

 8. Maria Balliu

  Maria BalliuΠριν 2 ημέρες

  KUsh mendon se Alban Skenderaj eshte kengetari me i mire ne shqiperi nga vokali i tij muzikor le te bej like

 9. pamela Hyra

  pamela HyraΠριν 2 ημέρες

  Super keng si gjithmon 🤩🤩

 10. Kejsi Kejsi

  Kejsi KejsiΠριν 2 ημέρες

  LLakë

 11. Linda Cobaj

  Linda CobajΠριν 2 ημέρες

  👏👏👏🇦🇱

 12. Alkinida Musaraj

  Alkinida MusarajΠριν 2 ημέρες

  Alban je super je zemer

 13. Fatjon Balaj

  Fatjon BalajΠριν 2 ημέρες

  Love thiss😍

 14. Abona Hoxha

  Abona HoxhaΠριν 3 ημέρες

  grlifes.info/number/0XeYho_eecy6rr0/b-nteo

 15. PIXEL Production

  PIXEL ProductionΠριν 3 ημέρες

  Sa do e vleresonit Albanin nga 1 deri ne 10 ?? Une per vete i jap 10 te merituar.

 16. Fabjo Dema

  Fabjo DemaΠριν 4 ημέρες

  Ti je Mbreti Muzikes dhe Tingujve ne Shqiperi... Ke Lindur ne Vendin e Gabuar.. Ne jemi Populli i 'Uqerve' dhe i Byth Zbuluarve.. i injorances..i Analfabetizmit per fat te keq!!!!

 17. Florian Gjoka

  Florian GjokaΠριν 4 ημέρες

  Je i vetmi artist Shqipetare qe ben muzik domethense ❤️

 18. Piano Shqip

  Piano ShqipΠριν 3 ημέρες

  Live grlifes.info/number/0XeYho_eecy6rr0/b-nteo

 19. sokin jon

  sokin jonΠριν 4 ημέρες

  me pelqen ❤️ Greetings from Libya 🇱🇾

 20. Tironcja

  TironcjaΠριν 4 ημέρες

  Hammer Lied. e ke qar fare si cdo keng ❤❤

 21. Piano Shqip

  Piano ShqipΠριν 3 ημέρες

  Live grlifes.info/number/0XeYho_eecy6rr0/b-nteo

 22. Rossella Hoxha

  Rossella HoxhaΠριν 4 ημέρες

  Vetem kete nuk kuptoj: pse je aq pak i vleresuar? Me qan shpirti qe je nje underrated artist. Duhet te kapje majat, Eurovisionin apo ku di une! Ti e meriton cdo te mire nga ana personale dhe ne lidhje me karrieren 😊 wish you the best my friend of everyday’s life!

 23. sokin jon

  sokin jonΠριν 4 ημέρες

  Melodia goxha e bkr por shume here e persetitur emri... Prish.. Muziken

 24. ermira bytyqi

  ermira bytyqiΠριν 5 ημέρες

  Replay non stop

 25. aola wili

  aola wiliΠριν 5 ημέρες

  You are the best

 26. Xhemi Spaho

  Xhemi SpahoΠριν 5 ημέρες

  Super super Keng qe kur e degjova per her te par me emozionovi nga muzika pastaj nga fjalet.🤩

 27. 자연의 소리

  자연의 소리Πριν 5 ημέρες

  😊

 28. Bashkim Kadishani

  Bashkim KadishaniΠριν 6 ημέρες

  👍

 29. TrimoO'

  TrimoO'Πριν 6 ημέρες

  perfect song bana 👌

 30. aola wili

  aola wiliΠριν 5 ημέρες

  Bravoooo 👏👏👏👏👏👏👏

 31. Shauka Hodan

  Shauka HodanΠριν 6 ημέρες

  Me kete kenge, maksimumi xhanëm çok gyzel neper rruget e Izmirit mund te kerkosh Alban, megjithe respektin per muziken tende. ✌

 32. H Tahiraj

  H TahirajΠριν 6 ημέρες

  😭😭😭😭😭

 33. Elusive Eagle

  Elusive EagleΠριν 6 ημέρες

  Bukur !!!

 34. alessia denaro

  alessia denaroΠριν 7 ημέρες

  Omg kjo eshte mrekulli

 35. Piano Shqip

  Piano ShqipΠριν 3 ημέρες

  Live grlifes.info/number/0XeYho_eecy6rr0/b-nteo

 36. Rebecca Adelina

  Rebecca AdelinaΠριν 7 ημέρες

  Ku je Albani i pare?! kenget po fiken...

 37. Shauka Hodan

  Shauka HodanΠριν 6 ημέρες

  nice share

 38. Elona Hoxhaj

  Elona HoxhajΠριν 7 ημέρες

  Gjithmon albani ben keng me plot kuptim the un gjej veten te kjo kenga brao alban😀😀😀❤

 39. MERLINO

  MERLINOΠριν 7 ημέρες

  Not good

 40. Super Kevin

  Super KevinΠριν 7 ημέρες

  Degjuam dhe nje kenge me vler keto vitet e fundit...

 41. Linda Vlore

  Linda VloreΠριν 7 ημέρες

  Melodia goxha e bkr por shume here e persetitur emri... Prish.. Muziken

 42. Lizi105

  Lizi105Πριν 7 ημέρες

  Një Artist me zemer e talent!! E dua ketë këngë ❤️❤️❤️❤️

 43. Shpresa Baci

  Shpresa BaciΠριν 7 ημέρες

  Bravo🙌🙌

 44. art scorpione

  art scorpioneΠριν 7 ημέρες

  Artist i vertet

 45. Vasilika Prifti

  Vasilika PriftiΠριν 7 ημέρες

  Je nje artist i mbrekullushem i adhuroj kenget e tua

 46. Soni Plasari

  Soni PlasariΠριν 7 ημέρες

  Bravoooo 👏👏👏👏👏👏👏

 47. hoiy vinosa

  hoiy vinosaΠριν 8 ημέρες

  My soul needed this... Thank you Alban Skenderaj

 48. Dile Dile

  Dile DileΠριν 8 ημέρες

  Kush do donte ta shihte albanin ne eurovision ose konkurse te tjera si perfaqesues te vendit ton❤❤👇

 49. Leonard Kollcaku

  Leonard KollcakuΠριν 8 ημέρες

  4 dit 400k , po te ishte keng byth pare drog do arinte 4m per keto dit

 50. Danjela Bushgjokaj

  Danjela BushgjokajΠριν 8 ημέρες

  ❤🤗

 51. KARDELEN KARDELEN

  KARDELEN KARDELENΠριν 8 ημέρες

  nice share

 52. hoiy vinosa

  hoiy vinosaΠριν 8 ημέρες

  King Alban 😀

 53. Florika Vrushi

  Florika VrushiΠριν 8 ημέρες

  Ne je ne stres dhe papritur degjon kenget e tua Gjithcka kalon e ndihesh happy🌹🌹🌹🇺🇸🇦🇱

 54. Shana Sina

  Shana SinaΠριν 8 ημέρες

  Mbreti i muzikës ❤️

 55. abbsnn cose

  abbsnn coseΠριν 8 ημέρες

  Ti asnjëherë nuk zhgënjen 😭😭❤❤

 56. vana tsami

  vana tsamiΠριν 9 ημέρες

  Δεν υπάρχει αγάπη στη ζωη

 57. Nevila Lame

  Nevila LameΠριν 9 ημέρες

  Love this songg 😍🌹🌹😘🙌💗💗💗💗💖💖💖💝💝💝💝💞💞💞💞💞💞💞💞

 58. Mariglen Xhaxhka

  Mariglen XhaxhkaΠριν 9 ημέρες

  Q

 59. andreea rades

  andreea radesΠριν 9 ημέρες

  ❤️

 60. abbsnn cose

  abbsnn coseΠριν 8 ημέρες

  Ssdfffc fx

 61. Vlora LONDON

  Vlora LONDONΠριν 9 ημέρες

  Ti je qetesim shpirti me keto keng, ti je nje vlonjat qe shembull duhen te marin te gjithe por vecanti vlonjatet e mi. Me te bute ne komunikim e ne dashuri. Love the song Dhe te pershendes nga Londra

 62. Albana Hallulli

  Albana HallulliΠριν 9 ημέρες

  Cdo keng e jotja esht nje emocion i bukur! Nje nder te paktit kengtar qe i ben klipet pa femra te zheveshura pa makina lluksose

 63. Piano Shqip

  Piano ShqipΠριν 3 ημέρες

  like per kover ne faqen time

 64. Muharrem Maloku

  Muharrem MalokuΠριν 9 ημέρες

  Suksese në të ardhmen , te lumtë vazhdo tutje me ket ritem !

 65. Piano Shqip

  Piano ShqipΠριν 4 ημέρες

  faleminderit..gjithashtu

 66. Marinela kumria

  Marinela kumriaΠριν 9 ημέρες

  I love this 💋❣

 67. Blooming Bubble

  Blooming BubbleΠριν 9 ημέρες

  Wow

 68. Jolie Gergen

  Jolie GergenΠριν 9 ημέρες

  My Name is Jolie 🥰

 69. Piano Shqip

  Piano ShqipΠριν 3 ημέρες

  Live grlifes.info/number/0XeYho_eecy6rr0/b-nteo

 70. hakuna matata always

  hakuna matata alwaysΠριν 9 ημέρες

  King Alban 😀

 71. bilishu aliss

  bilishu alissΠριν 9 ημέρες

  nje moment i veshtire ne jete😢😢😢😑😣😥........nje doze qe te qeteson shpirtinn.....lov u Alban😘😘😘😍😍😍😍😊

 72. Matius Vlore

  Matius VloreΠριν 9 ημέρες

  Eshte gjigandi muzikes shqiptare

 73. Gledja Papa

  Gledja PapaΠριν 9 ημέρες

  ✨👏✨

 74. enkela shaba

  enkela shabaΠριν 9 ημέρες

  ❤️

 75. Lindi Johnny

  Lindi JohnnyΠριν 9 ημέρες

  Nice ,I like it a lot 👌

 76. bilishu aliss

  bilishu alissΠριν 9 ημέρες

  Artisti me I mire shqiptar forever👌

 77. Ela Celiku

  Ela CelikuΠριν 9 ημέρες

  🌺

 78. Reina Rexhepi

  Reina RexhepiΠριν 10 ημέρες

  Ssdfffc fx

 79. New music

  New musicΠριν 10 ημέρες

  Ju lutem me ndihmoni me subscribe. Jau kthej me beni reply kush me ben subscribe qe tja kthej.✅✅✅✅✅

 80. Rama Bajram

  Rama BajramΠριν 10 ημέρες

  O zoti rujt shqiptart ku do ge jane

 81. Rama Bajram

  Rama BajramΠριν 10 ημέρες

  Albaniens

 82. Zana Shaptej

  Zana ShaptejΠριν 10 ημέρες

  O zoooot ky eshte adhurim! Meriton te jete i famshem ne gjithe botennnnnnnnnn

 83. Eiverto Tici

  Eiverto TiciΠριν 10 ημέρες

  @ Albani si gjithmone , Bravo dhe per Producentin Lorenc Aliu , edhe pse nje producent i ri eshte nje nga producentet me te talentuar ne Shqiperi.

 84. Ethnic Albanian

  Ethnic AlbanianΠριν 10 ημέρες

  Kur je artist produkton mrekullira ✨

 85. Brunilda Mehmeti

  Brunilda MehmetiΠριν 10 ημέρες

  Je nr 1 🤩🤩🤩🤩🤩👏👏👏👏👏

 86. adil shata

  adil shataΠριν 10 ημέρες

  grlifes.info/number/3KmwZqyXiLqXt72l/b-nteohifni keto video boni laik

 87. LUTA luta

  LUTA lutaΠριν 10 ημέρες

  A i sheh... dhe kjo kenga Jolie spo me ngjisin shume. nuk jane aq tipike te Albanit. i njejti ritem jo shqiptare aspak...

 88. Miranda Elezi

  Miranda EleziΠριν 10 ημέρες

  Ti ascolto tutte le volte che ho voglia di sognare......praticamente sempre❤

 89. Bardha Bardha

  Bardha BardhaΠριν 10 ημέρες

  Zeri yt 💚💙💚💛🧡🧡

 90. Mario's blackman

  Mario's blackmanΠριν 10 ημέρες

  Artisti me I mire shqiptar forever👌

 91. Klauda Harizi

  Klauda HariziΠριν 10 ημέρες

  🎶🎶💜

 92. Maelia Levry

  Maelia LevryΠριν 10 ημέρες

  My Jolin ❤️🌸

 93. miko foin

  miko foinΠριν 10 ημέρες

  Good job 👌👍

 94. Entela Mustafaraj

  Entela MustafarajΠριν 10 ημέρες

  🥀

 95. Valentina Gjoklekaj

  Valentina GjoklekajΠριν 10 ημέρες

  Alban zeri jot te ngrof shpirtin bravo bravo davvero 😘😘😘😘😘

 96. AkunaMatata47

  AkunaMatata47Πριν 10 ημέρες

  p

 97. ela gashi

  ela gashiΠριν 10 ημέρες

  nuk zhgenjen asnje here 👍

 98. miko foin

  miko foinΠριν 10 ημέρες

  Super keng Super artist

 99. Toro Man

  Toro ManΠριν 10 ημέρες

  Oh ma jolie ku je bre vien je besoin de toi ma jolie, pa ty j'arrive pas respirer 👐👐🎶🎧🙋‍♂️

 100. Alda elmas

  Alda elmasΠριν 10 ημέρες

  Albani thjesht unik

 101. Tina Dema

  Tina DemaΠριν 10 ημέρες

  Love it

 102. Drini Dema

  Drini DemaΠριν 10 ημέρες

  Me pak klikime se moziku vl shqiptart kan ik per lesh

 103. Leta Marjeta

  Leta MarjetaΠριν 10 ημέρες

  Zeri jot te qeteson shpirtin ❤❤❤❤🙏🙏je i math.

 104. eneo vlore

  eneo vloreΠριν 10 ημέρες

  E Bën no një këng kshu ti Bano Për të prishur syrin e keq 😉

 105. laura_official _

  laura_official _Πριν 10 ημέρες

  Alban Skenderaj-Jolie (teksti) Nje shikim si Mona Lisa befas ti ma dhe Une si nje “Alien i ligjshem” ne Champs Elysees Dhe nje moment mu duk vertete sikur jetoja ne nje film Nata me e bukur qe mbaj mend Por kur i cela syte vec gjeta mbi jastek nje trendafil dhe mbi leter shkruar emrin tend Oh Jolie! Jolie, Jolie! Ku je Jolie?! Jolie! Jolie, Jolie! Ku je Jolie?! 2x Syte blu, floket me rrica Pa fryme me la Elegancen nga Franca Zjarrin nga Afrika Ishte nje nate asgje shume me kot vetes i perseris S’di pse te kerkoj ty ne cdo kend U be nje jave qe endem rrugeve si i marre neper ne Paris Ende duke thirrur emrin tend Oh Jolie! Jolie, Jolie! Ku je Jolie?! Jolie! Jolie, Jolie! Ku je Jolie?! 2x Asnje mbiemer dhe asnje adrese Sikur nje foto ta kisha nga ti Dhe endem si marre neper Paris Dhe pse e di qe eshte nje cmenduri Oh Jolie! Jolie, Jolie! Ku je Jolie?! Jolie! Jolie, Jolie! Ku je Jolie?! 2x

 106. Brunela Nushaj

  Brunela NushajΠριν 10 ημέρες

  ❤️❤️🥰🥰

 107. Licorne Des Bois

  Licorne Des BoisΠριν 10 ημέρες

  puthje nga Franca 😘😘😘

 108. Armando Agalliu

  Armando AgalliuΠριν 10 ημέρες

  Këngë patetike. Po më vjen mua zor që po e dëgjoj, imagjino ty qe e ke bërë. Ajo pjesa: "ku je xholi", si nga Levani!

 109. Aishe Baci

  Aishe BaciΠριν 10 ημέρες

  🤗🤗🎆🎆

 110. Klaivert Bego

  Klaivert BegoΠριν 11 ημέρες

  Is the best singer in Albania

 111. Algers Tafaj

  Algers TafajΠριν 11 ημέρες

  Super keng Super artist

 112. Megi _megi

  Megi _megiΠριν 11 ημέρες

  Kot

 113. Ama M.

  Ama M.Πριν 11 ημέρες

  Videoclipin kur do ta shohim ?